فارسی
شنبه 27 دى 1399 - السبت 2 جمادى الثاني 1442

حلال و حرام مالی، ص: 556

را باز كرده و صفحات سفيدش را نشان داده و اسم مرا برده است و به پدر شهيد گفته است كه اين قسمت را ننوشتم و برای فلانی گذاشتم، ما تهران هستيم و چهارصد سال بعد، ايشان در اصفهان دفن است، نيت مرا می خواند و به پدر شهيد می گويد.

بعد اين تاجر به من گفت: اگر كار شما خرج دارد، من حاضرم خرج آن را بدهم.

گفتم: فعلًا كه خرجی ندارم، من اين كار را بايد انجام بدهم، تقريباً پنج هزار صفحه می شود، شما بايد صبر بكنی اين كار تمام بشود، اگر نياز به خرج داشت، به تو خبر می دهم كه بعد هم به او خبر ندادم.

تعبير پيامبر اكرم صلی الله عليه و آله از عالم برزخ

خيال نكنيد خانه ما بعد از مردن قبر است، اين قبرها مال جسم است، حقيقت ما كه همان روح است، در عالم برزخ در خانه هايی به سبك خانه های بهشت قرار می گيرد، بدكاران هم در چاله ای شبيه به چاله های جهنم قرار می گيرند.

آنهايی كه در برزخ در «حفرة من حفر النيران» «1» كه تعبير پيامبر است قرار می گيرند، آرزو می كنند كه قيامت نشود، چون همان چاله پرآتش برزخ برايشان بهشت است.

جهنم كجا و دوزخ برزخی كجا؟ اين مرگ جسم است. اما مرگ ديگر، مرگ باطن است. از نشانه های مرگ باطن اين است كه گوش انسان، شنوای مسائل الهی و سخنان ائمه نباشد.

وقتی ضروری بودن رعايت احكام الهی مانند: حجاب را گوشزد كنيد و منكر

______________________________
(1)- بحار الأنوار: 41/ 249، باب 112، حديث 2؛ «قَالَ النَّبِيُّ صلی الله عليه و آله الْقَبْرُ رَوْضَةٌ مِنْ رِيَاضِ الْجَنَّةِ أَوْ حُفْرَةٌ مِنْ حُفَرِ النِّيرَانِ.»
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا