فارسی
پنجشنبه 26 تير 1399 - الخميس 25 ذي القعدة 1441

حلال و حرام مالی، ص: 530

حضرت آسيه عليها السلام و ايمان حقيقی

يكی از زنان كه بهشت مشتاق او بود و رغبت شديدی به او داشته، آسيه همسر فرعون است. يك خانم جوان مصری كه همسر پادشاه و از تمام امكانات رفاهی برخوردار است و قدرت دوم مملكت می باشد، كسی هم جرأت مقابله و مخالفت با او را ندارد.

با شنيدن مسائل الهی از زبان موسی، باطن او بيدار می شود، می فهمد زن فرعون بودن، نشستن بر سر اين سفره ها، به گردن انداختن طلا و جواهرات، بها دادن به اين فرهنگ و اين نوع زندگی اشتباه است. توبه كرد، يك توبه واقعی و حقيقی.

فرعون فهميد كه اين زن به خدا ايمان آورده و قيامت را باور دارد، موسی را به پيغمبری قبول كرده و خدا را عبادت می كند. طبق آيات قرآن و روايات وقتی فرعون از او نااميد شد، او را محكوم كرد و دستور داد كه سربازان او را به روی زمين بخوابانند و دو مچ پا و كف دستانش را با ميخ های بزرگ به زمين بدوزند و يك سنگ بسيار سنگين را از بالا چنان روی بدن او بيندازند كه تمام اسكلت او روی زمين و زير سنگ خورد بشود. كاخ، طلاها و ملكه بودن را از او می گيرند، می خواهند او را بكشند، ولی می گويد: برای من مهم نيست. آن چيزی كه برای من مهم است خدا و دين خدا است. من با كشته شدن، خاموش نمی شوم. بدن را از من می گيريد، اما روح من پيش پروردگار می رود و بعد هم شهيد شد. پيغمبر اكرم صلی الله عليه و آله می فرمايد: بهشت عاشق و مشتاق اين زن است.

حضرت مريم عليها السلام و پاداش خداوند

اما خانم دومی كه بهشت مشتاق او می باشد حضرت مريم عليها السلام است. خانمی كه برای يك بار در دوره عمر خود شوهر نكرد، در آن محيط پر از فساد، گناه، معصيت،
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز