فارسی
يكشنبه 15 تير 1399 - الاحد 14 ذي القعدة 1441

حلال و حرام مالی، ص: 55

زندگی آنها شيرين است. آتشی برپا می كند كه زندگی آنها را نابود كند. دوباره برگشتم و با عروس و داماد صحبت كردم. فكر كنم اكنون شيرين ترين زندگی را اين زن و شوهر دارند، به خاطر اين كه رابطه اين عروس و داماد با آن حسود كاملًا قطع شده است. يعنی وقتی تلفن ها و رابطه ها قطع شد، اين ها از جهنّم نجات پيدا كردند.

حسود، مورد نفرت خدا

جوانی به موسی بن عمران عليه السلام شكايت كرد و گفت: اين مادر زن من، به هيچ شكلی نمی گذارد من راحت باشم. حسود، نمی تواند خودش آرام باشد و نمی گذارد ديگران نيز آرام باشند. اين بيماری خيلی عجيب است. خدا در قرآن نمی فرمايد: از شرّ آدم حريص و بخيل به من پناه بياوريد، اما در مورد حسود می فرمايد:

«قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ* مِنْ شَرِّ ما خَلَقَ* وَ مِنْ شَرِّ غاسِقٍ إِذا وَقَبَ* وَ مِنْ شَرِّ النَّفَّاثاتِ فِي الْعُقَدِ* وَ مِنْ شَرِّ حاسِدٍ إِذا حَسَدَ» «1»

من فقط می توانم شما را از شرّ حسود نجات دهم.

حضرت موسی عليه السلام فرمود: من چه كار كنم؟ عرض كرد: وقتی در كوه طور مناجات می كنی، از طرف ما به خدا بگو: خدايا! ما داريم می سوزيم و می سازيم.

______________________________
(1)- فلق (113): 1- 5؛ «بگو: به پروردگار سپيده دم پناه می برم،* از زيان مخلوقاتی كه [با انحرافشان از قوانين الهی به انسان ] ضرر می رسانند،* و از زيان شب هنگامی كه با تاريكی اش درآيد [كه در آن تاريكی انواع حيوانات موذی و انسان های فاسق و فاجر برای ضربه زدن به انسان در كمين اند]* و از زيان زنان دمنده [كه افسون و جادو] در گره ها [می دمند و با اين كار شيطانی در زندگی فرد، خانواده و جامعه خسارت به بار می آورند]* و از زيان حسود، زمانی كه حسد می ورزد.»
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز