Turkish
Saturday 4th of April 2020
  1321
  0
  0

BAE'ye tarihi cevap!

Addis Ababa'da İslam enstitüsü kurulması için BAE'nin desteği isteyen Etiyopya başbakanı, Prens Zayed'den "Size her konuda destek olacağız, size İslam'ı öğreteceğiz" cevabını aldı. Etiyopyalı lider, bunun üzerine "Bize İslam'ı öğretmenize ihtiyacımız yok. Çünkü siz İslam'dan uzaklaştınız. Bize sadece Arapçayı hızlı şekilde öğretin, biz İslam'ı doğru bir şekilde anlayıp, sizi doğru yola iletiriz" yanıtını verdiği diyaloğu anlattı.

ARAP BASININDA GENİŞ YANKI BULDU

Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed Ali'nin bir toplantı sırasında BAE Prensi Muhammed bin Zayed'e yönelik sözleri Arap basınında geniş yankı buldu.

Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da İslam enstitüsü kurulması için BAE'li Prens Muhammed bin Zayed'in destek sözüne "Bize hangi konuda yardım edeceksiniz?" sorusu soran Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed, "Her konuda size yardım edeceğiz, size İslam'ı öğreteceğiz" cevabını aldı.


Bunun üzerine Etiyopya Başbakanı Ahmed Ayid, "Bize İslam'ı öğretmenize ihtiyacımız yok. Çünkü siz İslam'dan uzaklaştınız. Bize sadece Arapçayı hızlı şekilde öğretin, biz İslam'ı anlayıp sizi doğru yola iletiriz" cevabını verdi.

Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed Ali, Zayed ile görüşmedeki kritik diyalogları ABD'nin Virginia eyaletinde katıldığı bir konferansta şu ifadelerle anlattı:

"Muhammed bin Zayed'e ile İslam enstitüsü kurulması hakkında, 'bize nasıl yardımcı olabilirsiniz?' diye sordum. Zayed, 'Size her konuda yardımcı olacağız, size İslam'ı öğreteceğiz' yanıtını verdi. Bunun üzerine ben 'Bize İslam'ı öğretmenize ihtiyacımız yok. Siz İslam'dan uzaklaştınız. Arapçayı bize hızlı bir şekilde öğretin, biz İslam'ı öğrenip, sizi doğru yola iletiriz.' dedim

  1321
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

latest article

    Camlıkahve'de Gadir-i Hum Bayramı + FOTO
    BAE'ye tarihi cevap!
    Suudiler Okul Otobüsüne Saldırdı: 127 Şehit ve Yaralı / Foto+Video (+22)
    Çizdiğimiz Kırmızı Çizgilere Uyulmadı / ABD İle Müzakereyi Yasaklıyorum
    IŞİD’in Kerkük’teki en tehlikeli isimlerinden biri öldürüldü
    İmam Hamaney: ABD bölgede hezimete uğradı
    İran’da Cuma günü bayram
    Sadru'l-Müteellihîn Açısından Şefaat
    14. Uluslararası Mehdeviyet Doktrini Konferansı Başladı/Foto
    Nusra terör örgütünden Türkiye itirafı

 
user comment